جداسازی چسب صنعتی  وینیل

چسب صنعتی وینیل برای اتصال وینیل و کاشی کفپوش پلاستیک به زمین پایه بکار می رود. ماده بکار رفته بسیار مقاوم و با دوام است و بنابراین تلاشی برای جدا کردن آن با مواد تمیز کننده مرسوم نیاز است.  جداسازی چسب صنعتی وینیل از زمین با پایه سیمان، بتن، چوب و دیگر سطوح مرسوم نیاز به یک حلال شیمیایی و ابزار خاص جداسازی دارد.

ابزار مورد نیاز چسب صنعتی:

آب جوش

ماسک تنفسی

دستکش لاستیکی

جدا کننده چیبنده

اسکلر دسته بلند

جارو فشار

پاک کن

پلاستیک آشغال

مواد شوینده

آب در حال جوش را بروی قسمت قابل کنترل چسب ونیل می ریزیم. حرارت موجب نرم شدن چسب صنعتی شده و مقدار مواد شیمیایی مورد نیاز برای حذف شدن را کاهش می دهد. اجازه دهید برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خیسانده شود.

به فضای کاری هوا دهید و ماسک را بزنید تا از بخارات مضر دور بمانید. دستکش محافظ در مقابل مواد شیمیایی را بپوشید و یک پاک کننده چسب تجاری را براساس دستور سازنده اضافه کنید.  ایمنی حلال با حل انعطاف پذیر اجازه می دهد که جدا کننده چسب کفپوش برای مدت زمان مشخص که بروی لیبل محصول مشخص شده است.  با دقت مقدار باقیمانده را با اسکرپر دسته بلند از سطح جدا می کنیم. این ابزار نیاز به تماس و یا خم کردن زیاد در زمانی که جداسازی را انجام می دهیم، حذف می کند.

روش دیگر را برای جدا کردن چسب صنعتی بکار ببرید در زمانی که مناطقی از چسب صنعتی باقی می ماند. برخی از جداسازها ممکن است قبل از اینکه اثر کامل خود را داشته باشند بخار می شوند.

چسب جدا شده را بوسیله جارو فشاری از سطح تمیز می کنیم. به درستی باقیمانده ها را دور کرده و به داخل کیسه زباله می ریزیم، سپس سطح را بوسیله شوینده ملایم به جهت تمیز کاری نهایی شتشو می دهیم.

چسب صنعتی

چسب صنعتی

چه ماده های شوینده خانگی چسب صنعتی ونیل را از سطح پاک می کنند؟

چسب صنعتی بروی وینیل براساس نوع چسبی که بروی وینیل ریخته می شود، می تواند برای جدا کردن سخت باشد. شما می توانید به آسانی چسبنده های ضعیف مانند چسب سفید را جدا کنید، اما ممکن است جدا کردن چسبنده هایی مانند چسب فوری یا چسب اپوکسی از وینیل سخت باشد.

مایع صابون

مایع صابون یک حلال چسب صنعتی ملایم است که چسب های ضعیف مانند چسب سفید را جدا می کند. چند قطره مایع صابون را به آب ولرم اضافه کنید. مخلوط کردن را تا زمانی که مایع کف دار شود ادامه دهید و به ارامی مخلوط را بروی چسب باقیمانده با استفاده از مسواک یا پارچه تمیز بمالید. این روش تمامی چسب صنعتی باقیمانده را جدا نمی کند اما اندازه آنرا نسبتا کم می کند.

سرکه

سرکه یک محصول پاکنندگی خانگی است که می توان از آن برای پاک کردن چسب صنعتی استفاده کرد. آمونیاک ممکن است رنگ برخی از فرش یا اثاثیه را تغییر دهد. ابتدا روش تمیز کاری را بروی قسمت کوچک و منطقه غیر محسوس تست کنید. یک قاشق آمونیاک با ۱ لیوان آب مخلوط کنید. حلال را به آرامی بروی چسب باقیمانده بزنید.

استون

استون یکی از سخت ترین حلال ها است که شما می توانید از آن برای جدا کردن چسب صنعتی استفاده کنید. این ماده در خیلی از لک پاک کن ها یافت می شود، و برای پاک کردن چسب فوری و چسب اپوکسی مناسب است. پارچه تمیزی را به استون آغشته کنید تا خیس شود اما آب چکان نباشد. پارچه بروی چسب ونیل قرار دهید. اجازه دهید برای یک یا دو ساعت بروی چسب باقی بماند و خیسانده شود. پارچه را بردارید و چسب را جدا کنید. ممکن است به یک قلم مو برای جدا کردن چسب نیاز داشته باشید. اگر این روش موثر نبود، به کاغذ سمباده برای تراشیدن چسب باقیمانده بروی ونیل نیاز دارید.

فهرست