Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کفپوش پلی یورتان : لایه برداری سطح تمام شده کفپوش پلی یورتان

کفپوش پلی یورتان و اپوکسی هر دو کفپوش های مناسبی برای حافظت کردن از کف در برابر روغن، مواد شیمیایی، سایش و آسیب دیدن و … می باشند. هر دو دارای طول عمر بالا، خاصیت بازتاب نور، قابلیت پاک شوندگی آسان  می باشد. کفپوش پلی یورتان و اپوکسی بسته به کاربرد مورد نظر دارای مزیت هایی نسبت به یکدیگر هستند. پس کدامیک را باید استفاده کرد و تفاوت بین آنها چیست؟ خوب، کوتاهترین جواب این است که هر دو مناسب اند. بیایید به دلایل آن نگاهی بیندازیم.

کفپوش پلی یورتان: کسی دوست ندارد لایه برداری از کفپوش پلی یورتان را ببیند، به خصوص بعد از اینکه کل کفپوش پلی یورتان سطح به پایان رسید. قبل از اینکه عمل کنید، لازم است که عوامل را شناسایی نمایید. به عنوان مثال، برای سطوح قدیمی شروع لایه برداری با تخریب لایه سطحی کفپوش پلی یورتان غیر مرسوم نیست. در نهایت، شما نیاز است در صورتی که لایه برداری سطح متوقف نشد، دوباره پلی یورتان را اعمال کنید.

کفپوش پلی یورتان : لایه اول

برای کفپوش پلی یورتان تا حد زیادی باد کردن بعد از اعمال اولین لایه امری طبیعی است، حتی اگر لایه زیرین کاملا خشک شده باشد. اگر این موقعیت شماست، به سرعت به برای دوباره رنگ کردن سطح نتیجه گیری نکنید، این معمولا این طور نیست. تنها بعد از خشک شدن پلی ِِیورتان، این بستگی به تولید کننده های مختلف و شرایط آب و هوا دارد، حباب ها را با سمباده ۲۰۰ بتراشید. هر نوع آلودگی و رنگ بروی لایه دیگر پلی یورتان را پاک کنید.

کفپوش پلی یورتان : جدا کردن سطح نهایی

چه در حالیکه با یک سطح قدیمی با پوشش پلی یورتان سروکار دارید و چه با سطح رنگ شده جدید که به خوبی خشک نشده است، نیاز است که سطح نهایی را جدا کنید. شما این کار را می توانید بوسیله یک سمباده شنی این کار را انجام دهید، از سمباده چرخشی برای سطوح قدیمی یا پیچ و تاب خورده، استفاده کنید، و یا این کار را با استفاده از مواد شیمیایی  مانند محلول های خاص معدنی و دیگر مواد لایه بردار انجام دهید. اگر از راه مواد شیمیایی بهره می برید، اطمینان حاصل کنید اتاق قبل از شروع تهویه مناسبی داشته باشد. برای بدست آوردن نتیجه مطلوب، تمامی دستورالعمل ها را به صورت دقیق بوسیله تولید کننده بیان شده برای هر محصول رعایت کنید.

کفپوش پلی یورتان، قیمت کفپوش پلی یورتان، کفپوش پلی یورتان ورزشی

کفپوش پلی یورتان : رنگ آمیزی مجدد

وقتی زمین تمیز و خشک شد، شما می توانید با اطمینان آنرا مجدد رنگ کنید. رنگ را جایی که امکان دارد به صورت نازک پخش کنید. همانطور که هر بخش از رنگ آمیزی سطح را به پایان رساندید، زمین را با یک پارچه تمیز پاک کنید تا هر رنگ اضافه از زمین پاک شود. بهتر است که بروی لایه اضافه که خشک شده است رنگ را اعمال کنید تا اینکه این کار را بروی سطح اشباع از پوشش که خشک نشده است انجام دهید. این منجر به لایه برداری مجدد پلی یورتان می شود. پیش از اعمال هر لایه اجازه دهید لایه قبل به خوبی خشک شود.

کفپوش پلی یورتان : درزگیری مجدد

با سطح رنگ شده خشک، شما می توانید عمل درزگیری مجدد را انجام دهید. اگر شما هنوز شرایط مرطوبی دارید، از رطوبت گیر و یا فن جهت بهبود شرایط هوایی استفاده نمایید، این به خشک شدن سریعتر زمین کمک می کند. برای بدست آوردن بهترین نتیجه، اطمینان حاصل کنید که پلی یورتان استفاده شده با رنگ مورد نظر همخوانی دارد. به عنوان مثال اگر از رنگ پایه روغنی استفاده کردید، از لایه سطحی پلی یورتان اکریلیک یا پایه روغن استفاده نمایید. اگر از پلی یورتان پایه اب بروی رنگ پایه روغن استفاده می کنید، این خود دلیل می شود برای لایه برداری سطح پلی یورتان بعد از انجام کار.

کفپوش پلی یورتان چیست، کفپوش پلی یورتان، قیمت کفپوش پلی یورتان ورزشیکفپوش پلی یورتان چیست، کفپوش پلی یورتان، قیمت کفپوش پلی یورتان ورزشی

مزایای پوشش کفپوش پلی یورتان

همانند اپوکسی، پوشش پلی یورتان نیز یک پلیمر ترموست است که دارای عملکرد پوشش دهی بالایی است. در فرمولاسیون های مختلف موجود، پلی یورتان آلیفاتیک بهترین انتخاب برای استفاده به عنوان کفپوش است. اگرچه آنها تقریبا به میزان ۶۰ تا ۷۰ درصد جامد اند، یک پوشش پلی یورتان فقط حدود ۲ تا ۳ میلیمتر ضخامت دارد که این ضخامت همانند پوشش اپوکسی قابل تنظیم نیست.
اما ضخامت فیلم نازک تر پلی یورتان در مقایسه با اپوکسی دلیلی بر ضعف پوشش پلی یورتان نیست. پلی یورتان آلیفاتیک قابلیت انعطاف پذیری بالاتری نسبت به اپوکسی دارد و همین انعطاف پذیری پلی یورتان است که کمک به جذب بهتر ضربه می کند. در واقع، برخی تولید کنندگان ادعا می کنند مقاومت سایشی کفپوش پلی یورتان سه برابر اپوکسی است. مقاومت در برابر مواد شیمیایی مانند حلال متیلن کلراید که در رنگ ها استفاده می شود در کفپوش های پلی یورتان بیشتر است.
یکی دیگر از مزایای پوشش پلی یورتان در مقایسه با اپوکسی، پایداری در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) می باشد. این بدان معناست که با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب با گذشت زمان همانند اپوکسی زرد نمی شود. علی رغم اینکه سختی پوشش کفپوش پلی یورتان به پایین تر از اپوکسی است اما دارای مقاومت در برابر خراش بیشتر، مقاومت بالاتر در برابر تغییرات دمایی و رطوبت است.

کفپوش پلی یورتان

با وجود مزایای بسیار کفپوش پلی یورتان در مقایسه با اپوکسی، پوشش پلی یورتان به خوبی اپوکسی با بتن پیوند نمی خورد و ضخامت فیلم نازک آن به خوبی اپوکسی به عنوان پوشش خود تراز کننده برای پر کردن ترک های کوچک تار مویی روی سطح عمل نمی کند. باید در نظر داشت اکثر پوشش های پلی یورتان پایه حلالی هستند به این معنا که دارای مواد فرار آلی زیادی هستند که در حین پاشش استفاده از دستگاه محافظ تنفسی را لازم می دارد.

کفپوش های اپوکسی محکم تر، با دوام تر و دارای استحکام فشاری بالاتری نسبت به کفپوش پلی یورتان است. به همین دلیل، در صنایع دارای ماشین آلات سنگین، انبارها و مراکز لجستیک با وسایل نقلیه پر تردد معمولا به کفپوش پلی یورتان ترجیح داده می شوند. کفپوش پلی یورتان معمولا نرم تر و کشسان تر از اپوکسی می باشد که این مزیت آنها را کفپوش مقاوم تری در برابر خراش و سایش می سازد. ( به دلیل اینکه خاصیت کشسانی کفپوش پلی یورتان تمایل به جذب نیروی ضربه دارد). خاصیت الاستیکی (کشسانی) کفپوش پلی یورتان همچنین آن را گزینه مناسبی برای استفاده در اتاق های انجماد که دمای نگهداری می تواند تا ۳۰- درجه سانتی گراد کاهش یابد باشد.
کفپوش پلی یورتان و اپوکسی وقتی در معرض مواد شیمیایی مشخص قرار می گیرند از خود رفتار متفاوتی نشان می دهند. به عنوان مثال پلی یورتان ها گزینه مناسب تری به عنوان کفپوش صنایع غذایی که همواره در معرض اسید لاکتیک هستند می باشد. به همین دلیل است که اکثر شرکت های صنایع غذایی که محصولاتی مانند شیر، لبنیات و پنیر تولید می کنند، از پلی یورتان به عنوان کفپوش برای محافظت در برابر اسید های آلی استفاده می کنند. اپوکسی تحت چنین شرایطی احتمالا خورده شده و زرد رنگ می شود. با این حال، به عنوان مثال در صنایعی که با اسید سولفوریک سر و کار دارند ( همانند باتری سازی)، کفپوش اپوکسی دارای مقاومت بیشتری در مقایسه با پلی یورتان می باشد.

ممکن است براثی مقاصد زیر به دنبال کفپوش پلی یورتان باشید:

  • کفپوش پلی یورتان برای شرکت
  • کفپوش پلی یورتان برای منزل
  • کفپوش پلی یورتان برای باشگاه ورزشی
  • کفپوش پلی یورتان برای رستوران
  • کفپوش پلی یورتان ورزشی
  • کفپوش پلی یورتان تالار

البته رزین های اپوکسی نیز در برابر نم و رطوبت حساس هستند اما آسیب های وارده به نسبت کمتر از پلی یورتان است. بنابراین وقتی در محیط هایی که حضور رطوبت محتمل است استفاده از رزین اپوکسی در اولویت است.
کفپوش پلی یورتان می تواند به سادگی به زمان خشک شدن دلخواه تنظیم شود. این قابلیت باعث می شود تا پیمانکاران پروژهای خود را در زمان های خیلی کوتاه تری نسبت به اپوکسی تکمیل کنند و تحویل مشتریان دهند. به عنوان مثال شما می توانید پروژه اجرای کفپوش را جمعه تحویل بگیرید و آن را دوشنبه آماده بهره برداری نمایید در حالیکه کفپوش اپوکسی حداقل به یک هفته زمان لازم است.
در خاتمه، اگر شما باید گفت در انتخاب کفپوش مناسب نباید به قیمت تمام شده را مد نظر قرار داد بلکه باید دید کدامیک نیاز شما را بهتر پاسخ می دهد.

کفپوش ورزشی پلی یورتان بصورت یکپارچه و بدون درز قابل اجراست . چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتونی ، سرامیک و غیره داشته و مقاوم در برابر مواد شیمیایی و شوینده ، اشتعال ، قارچ و باکتری میباشد . به سهولت تمیز شده و نگهداری آن بسیار ارزان و ساده می باشد.

مزایای کفپوش پلی یورتان شرکت ما :

  1. کفپوش پلی یورتان ارزان
  2. کفپوش پلی یورتان با کیفیت
  3. کفپوش پلی یورتان آماده
  4. کفپوش پلی یورتان جنس خوب
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.