کفپوش پلی یورتان ورزشی

از دیدگاه بازی، سطح  کفپوش پلی یورتان ورزشی و زمین های ورزشی، مهم ترین گزینه در امکانات ورزشی می باشد و این یک موضوع اساسی است که در ابتدای شروع هر پروژه، باید بدان توجه کرد.کفپوش پلی یورتان ورزشی مانند کفپوش های اپوکسی بدون درز و مایع هستند و مطابق آن اجرا میگردد.مشخصه اصلی  کفپوش پلی یورتان ورزشی نرم بودن آنها پس از خشک شدن نهایی و همچنین مقاومت سایشی آنها بالا می باشد.
این راهنما، در مورد طیف وسیعی از سطوح موجود در امکانات داخلی ورزشی بحث می کند و انتخاب را راحت تر می کند. این مطلب، الزامات مختلفی را برای ورزش های گوناگون پوشش می دهد و برای سطوح به اصطلاح چندگانه هم در نظر گرفته می شود. همچنین مفاهیم مربوط به ساخت، هزینه و طراحی را ذکر می کند.
برای بعضی از امکانات ورزشی اختصاصی، انتخاب کفپوش پلی یورتان ورزشی می تواند تردید آمیز باشد. اغلب عوامل اقتصادی، اقلیمی و برنامه ریزی، شرایطی را به وجود می آورند که زمین های چند منظوره نیاز است و این باعث می شود انتخاب سطح زمین کمی پیچیده تر شود. لازم است که طیف و سطح زمین، میزان و هدف استفاده و برنامه پیشنهاد شده در امکانات جدید به طور دقیق مورد توجه قرار گیرند.

خطر آسیب فیزیکی و کفپوش پلی یورتان ورزشی

تماس با سطح کف پوش می تواند طیف وسیعی از آسیب های فیزیکی مانند کبودی، سایش، شکستگی استخوان به علت ضربه شدید بدن ، خستگی عضلانی، رگ به رگ شدن پا، پیچ خوردن مفاصل ناشی حرکات محدود پا را موجب شود.
استفاده طولانی مدت و زیاد از  کفپوش پلی یورتان ورزشی نیاز به سطوح بهینه و مطلوبی دارد که در کنار حداقل کردن احتمال آسیب، بیشترین پیشرفت ورزشی را داشته باشد. برای این موضوع، می توان سطح اصطکاک، تغییرشکل سطح و کاهش مناسب نیرو را متناسب با نوع فعالیت انجام شده در آن مکان، تنظیم کرد. به طور کلی، سطوحی که به عنوان ” ارتجاعی ناحیه ای” یا “ارتجاعی ترکیبی” طبقه بندی می شوند، دارای بهترین سطح حفاظت هستند که سطح بالایی از کاهش نیرو بدون مشکل تغییر شکل بیش از حد و بازگشت انرژی ضعیف را فراهم می کند. اما انتخاب باید با توجه به الزامات بازی یک ورزش خاص و استانداردهای فعالیت ورزشی متعادل شود .

شرایط محیطی پایدار کفپوش پلی یورتان ورزشی

بسیاری از سیستم های کفپوش پلی یورتان ورزشی به تغییرات دما و رطوبت نسبی حساس هستند و ضروری است که هر گونه تغییرات محیطی که احتمالا در این مرکز وجود دارد، شناسایی و کنترل شود تا از آسیب های احتمالی غیر قابل جبران یا تغییر خصوصیات بازی سطح کف پوش جلوگیری شود.

مسائل عملیاتی ، بهداشت و ایمنی و کفپوش پلی یورتان ورزشی

مقررات جدید ساخت و ساز مدیریت وظایف اضافی را به طراحان محول می کند که خطرات را در طول طراحی کاهش دهند یا به طور کلی از بین ببرند و مشاوره ای را برای خطرات باقی مانده ارائه می دهد. اصطلاح “طراح” به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است مشتری، پیمانکار و هر کسی که در تهیه و اصلاح طرح یا ارائه دستورالعمل به دیگران مشارکت داشته باشد را شامل بشود.
الزامات ساخت و مفاهیم چرخه عمر محصولات کفپوش پلی یورتان ورزشی باید مورد توجه و درک قرار گیرند. علاوه بر این، تحلیل و بحث در مورد سلامت و ایمنی “مصرفی” محصولات مختلف کف پوش های ورزشی برای کاربران نهایی، اپراتورها و مشتری مورد نیاز خواهد بود. بخش های بعدی در مورد مفاهیم قانونی و آنالیز ریسک را ببینید.
از آنجایی که خصوصیات کف پوش های ساخته شده، با استفاده از محصولات تمیز کننده نامناسب می تواند به طور چشمگیری تغییر کند بنابراین باید به توصیه های سازندگان توجه بسیاری کرد. درجه ساخت و بافت سطحی مواد مانند لینولئوم می تواند روند تمیزکاری را تحت تاثیر قرار دهد.

کفپوش پلی یورتان ورزشی

کفپوش پلی یورتان ورزشی

پایداری زیست محیطی و  کفپوش پلی یورتان ورزشی

مهم است که کف پوش و الزامات تمیز کردن و نگهداری شامل مواد مضر نباشند و به طور کلی حالت دوستدار محیط زیست داشته باشند بنابراین باید از این بابت اطمینان کامل حاصل شود. به عنوان مثال:
-استفاده از مواد غیر خطرناک و قابل بازیافت
-استفاده از چوب از منابع قابل ردیابی و پایدار (گواهی PEFC اروپا)
-کاهش استفاده از تخته های چوبی با تخته های مهندسی با روکش های سخت چوبی
-استفاده از مواد طبیعی مانند لمینیت در مکان هایی که شرایط اجازه می دهد
-کاهش فاصله های حمل و نقل
-در نظر گرفتن مشخصات انرژی برای محصول از طریق چرخه عمر خود

محاسبه هزینه عمر دوام کفپوش های ورزشی پلی یورتان بخش مهمی از مرحله انتخاب محصول می باشد. این شامل ترکیبی از عوامل نصب، تعمیر و نگهداری و پرداخت است.

مزایای کفپوش پلی اورتان مجموعه های ورزشی

در ۱۲ رنگ استاندارد با سطح یکپارچه و ۷خط رنگ با گزینه های سفارشی موجود است، بنابراین می توانید رنگ مدرسه یا شرکت خود را با آن تطبیق دهید. روحیه تیم خود را به سطح جدیدی برسانید و به فشار ترس و ارعاب ناشی از دیدگاه مخالفان را با نشان دادن یک لوگو گرافیکی حرفه ای و طراحی رنگی غلبه کنید.
آیا خواستار صرفه جویی در هزینه های کفپوش پلی یورتان ورزشی خود هستید؟ این می تواند آخرین کفپوش ورزشی باشد که بتوانید برای سالن ورزشی خود بخرید. کفش کفپوش های پلی یورتان ورزشی دارای یک سطح پوشش قابل اصلاح است که این قابلیت باعث تداوم عمر آن می شود. رنگ مدرسه خود یا کفپوشی که بخاطر حادثه ای صدمه دیده را تعمیر و به روز کنید. تعمیر محیط های کوچک، تغییر رنگ و یا اصلاح گرافیکی کف در صورت لزوم آسان است، این یک شاهکار است که کفپوش‌های ورزشی چوبی نمی توانند بدون گران بودن و وقت گیر سازگار باشند.
سطح فوق العاده سخت و انعطاف پذیر کفپوش پلی یورتان ورزشی به این معنی است که شما می توانید رویدادهای غیر ورزشی مانند مهمانی ها، اجتماعات و مجالس رقص ها را با توانایی مقاومت در برابر کفش های غیر ورزشی، میزها، صندلی های متحرک و صندلیهاى چند ردیفى برگزار کنید
لایه زیرپایی لاستیکی ضربه گیر از لاستیک ۱۰۰٪بازیافت شده ساخته شده است. به جای قطع کردن درختان گرانبها، با استفاده از این کفپوش های مجموعه های ورزشی یکپارچه شما به کاهش زباله در محیط زیست کمک می کنید.
کفپوش پلی یورتان ورزشی بسیار قوی، با دوام و بدون جیوه، سرب و سایر فلزات سنگین است.

کفپوش پلی یورتان ورزشی توانایی تنظیم میزان توانایی ضربه گیری در هنگام نصب به منظور برآورده ساختن نیازها و الزامات خاص شما ارائه می دهد. این ویژگی با ضخامت سیستم سازگار (همسان) برای کاهش نیروی برتر (غالب)، عملکرد کنترل شده و در تراکم ها و ضخامت های مختلف برای سازگاری با برنامه های منحصر به فرد در دسترس است.
برای اجرای کامل نصب کفپوش پد و پوشش ریختنی آماده سازی یک موضوع کلیدی است. متخصص کفپوش ورزشی ما با شما و / یا پیمانکار عمومی شما کار خواهد کرد تا از آمادگی لایه زیر کف بنحوی مناسب اطمینان حاصل شود. هنگامی که لایه زیر کف با استانداردهای کیفیتی ما مطابقت داشته باشد، پس از آن یک چسب زیرپای اصلی پلی اورتان دو جداره را زده، سپس یک زیرپای پیش ساخته از گرانول های (دانه ریز) لاستیکی بازیافتی فشرده شده با ضخامت ثابت که توسط میزان ضربه گیری خواسته شده شما مشخص شده است را نصب می کنیم. ضخامت استاندارد زیر پای کفپوش Signature Sports دارای ۴،۶،۷و۹ میلی متر است. این لایه ی لاستیکی با روکش ترکیب پلی یورتان تیکستروپیک (سیالی که ویسکوزیته آن وابسته به زمان است و به سود و پلاستیک تبدیل میشود) و پس از آن با یک پوشش ساختاری پلی یورتان یکپارچه انعطاف پذیر محکم بهم چسبیده شده است. بعدا بخش سرگرم کننده‌ای می آید! کفپوش Signature Sports یک لایه پلی اورتان مقاوم در برابر UV و سایش رنگ دارد که توسط شما انتخاب شده و با نقاشی خطوط رنگارنگ برای رعایت دستورالعمل های ورزشی و با توجه به نیاز خاص ورزش شما پرشده است.

کفپوش پلی یورتان ورزشی

کفپوش پلی یورتان ورزشی

کفپوش پلی یورتان ورزشی

پلی اورتان یکی از انواع با دوام ترین کفپوش های ورزش داخل سالن است زیرا می تواند تاثیرات سنگین ناشی از ورزشکاران و تجهیزات را تحمل کند و این تنها نوع پوشش ورزشی کاملا یکپارچه است. این نوع کفپوش در زمینه های زمین شناسی و سایر امکانات چند منظوره که در آنها ورزش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، رایج هستند. کفپوش پلی اورتان همچنین با توجه به هر نوع ورزشگاه، امکانات، و یا مرکز تناسب اندام به شدت قابل تنظیم به نظر می رسد
اتمام کار پروژه ها با VOC کم در سالن های ورزشی دارای مشکل است، اما راه هایی برای جلوگیری از مشکلات وجود دارد.
Bona SuperSport water based sealer به کف سالن بدنسازی اعمال می شود. اعتبار: کفپوش جیسون توماس
کف پوش های ورزشی چوبی، در حالی که برای انواع بازی ها بی نظیر هستند، به طور معمول با پوشش های پلی اورتان و کفپوش پلی یورتان ورزشی بر پایه حلال ساخته می شوند که سطوح بالای ترکیبات آلی فرار (VOC) را منتشر می کنند. آنها باید هر زمانی که نصب می شوند، تکمیل شوند و سپس هر ده سال یکبار آنها را پرداخت کرد (تعمیر). این یک چالش خاص برای تیم های طراحی است که مایل به کسب اعتبار LEED برای مواد کم انتشار IEQc4 هستند. LEED یا نه، به حداقل رساندن انتشار VOC در مدارس، یک اولویت اصلی است. بر اساس گزارش های دریافت شده توسط سردبیران GreenSpec، برخی از تیم ها با استفاده از پلی اورتان بر پایه آب با انتشار کم، تفکیک شدن و چارچوب سازی را آزمایش کرده اند. کفپوش هایی که این مشکلات را ارائه می دهند معمولا با پلی اورتان بر اساس حلال ساخته می شوند و منجر به هزینه های گزاف تر و افزایش میزان انتشار VOC خواهند شد. همانطور که Brian Feagans، AIA، یک معمار با معماری Ratcliff که درگیر این مشکل است، در یک متن ایمیلی خاطر نشان شده “همانطور که صنعت ما اغلب مورد آزمایش است، هنگامی که یک محصول جدید یا شیوه ای تکنیکی بجای یک سیستم سنتی بدون تغییر سایر اجزای موجود در سیستم استفاده می شود، مشکلات می تواند رخ دهد. ”
کفپوشهای ورزشی پلی اورتان دارای قابلیت ارتجاعی بالا و دوام بالا بوده و برای مجموعه های ورزشی داخلی توصیه می شود که از ترکیب منحصر به فرد آن متشکریم. آنها ضد سر خوردن، یکنواخت و بدون اتصال دهنده هستند. لایه نهایی دارای رنگ مات است، آن آلودگی یا لکه نیست، در حالیکه خطوط علامت گذاری شده را می توان با رنگ های مختلف برای ساختن مجموعه های ورزشی چندمنظوره بکار برد.

عملکرد ورزشی و کفپوش پلی یورتان ورزشی

کیفیت عملکرد ورزشی مورد نیاز سطح کفپوش پلی یورتان ورزشی ، برای ورزش های مختلف، متفاوت است و بستگی به بر هم کنش توپ و یا بازیکن، با سطح دارد. تحلیل می تواند بسیار پیچیده باشد و شامل اندازه گیری خصوصیات مختلف فیزیکی با تجهیزات تخصصی و مقایسه آن ها با استانداردهای مورد قبول باشد. موضوع را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 

کفپوش پلی یورتان ورزشی

کفپوش پلی یورتان ورزشی

 

 

 

 

 

سطوح ریباند زاویه ای و عمودی و هم چنین خصوصیات چرخشی باید متناسب با ورزش مورد نظر باشد.

کفپوش پلی یورتان ورزشی

کفپوش پلی یورتان ورزشی

 

 

 

 

 

تمام ورزش ها نیاز به سطحی دارند که به اندازه کافی تخت، هم تراز و استوار باشد به طوری که سطح کف پوش بر نحوه بازی تاثیر نگذارد.

کفپوش پلی یورتان ورزشی

کفپوش پلی یورتان ورزشی

 

 

 

 

 

 

برای اکثر ورزش ها، درجه اصطکاک بین کفش بازیکن و سطح باید به اندازه ای باشد که در برابر سایش مقاوم باشد و همچنین تا حدی باشد که برای حرکت ممانعتی ایجاد نکند و از سایش کنترل شده برای بعضی از ورزش ها جلوگیری نکند.

کفپوش پلی یورتان ورزشی

کفپوش پلی یورتان ورزشی

 

 

 

 

 

 

تغییر شکل سطح، جذب ضربه و انرژی بازگشت به بازیکن و توپ، ویژگی های بحرانی هستند: آنها بر خطر آسیب به یک ورزشکار، میزان خستگی و کیفیت سطوح بازی تاثیر می گذارند. قبلا، اصطلاحات عمومی “کف پوش های فنری” یا ” کف پوش های نیمه فنری ” برای کف هایی که دارای چنین ویژگی هایی هستند، استفاده می شده است.