چرا اپوکسی برترین کفپوش پارکینگی است؟

کفپوش پارکینگی یکی از سخت ترین و با دوام ترین ها کفپوش اپوکسی است که شما می توانید برای پارکنیگ خود استفاده کنید. نه تنها از کف پارکینگ شما محافظت می کند، بلکه می تواند فورا سیمان آسیب دیده یا زشت را به یک کفپوش حرفه ای همراه با زیبایی و عملکرد مناسب تبدیل کند. و از آنجایی که پارکینگ به جایی فراتر از مکان پارک ماشین تبدیل شده، مزایای کفپوش اپوکسی و کفپوش پارکینگی آن را به یکی از گزینه های برتر کفپوش پارکینگی تبدیل کرده است.

اپوکسی برای کاربردهای مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار میگیرد و به پارکینگ یا کف مغازه شما درخشانیتی می دهد که انگار به همه می گوید “به من نگاه کنید”! بسته به کاربردی که انتخاب می کنید، می توانید از انواع رنگ های متمایز و متنوع و سفارشی و ترکیب رنگ های پوسته ای که با سبک شما و یا حتی تیم ورزشی مورد علاقه شما مطابقت دارد، استفاده کنید.
بنابراین اجازه دهید به طور خلاصه بررسی کنیم که واقعا کفپوش پارکینگی چیست، کفپوش پارکینگی چه مزایایی برای شما دارد؟ یاد بگیریم چگونه از آن استفاده کنیم و برخی از هزینه های مربوطه به آن را بشناسیم.

کفپوش پارکینگی

کفپوش پارکینگی

کفپوش پارکینگی اپوکسی چیست؟

با پایان دادن به برخی از سردرگمی ها در مورد کفپوش پارکینگی مطلب را شروع می کنیم. کفپوش پارکینگی اپوکسی رنگ نیست. رنگ های مخصوص کف پارکینگ یک محصول اکریلیک لاتکس هستند. بعضی از رنگ ها درصد کمی از کفپوش پارکینگی را به ترکیب اضافه می کنند تا رنگ را با دوام تر از رنگ های معمولی کنند، اما باز هم رنگ است. این موارد به عنوان رنگ های اپوکسی یا رنگ اپوکسی  و کفپوش پارکینگی یک بخشی شناخته می شوند.

اپوکسی یک رزین حرارتی واقعی است که به عنوان پوشش استفاده می شود. زمانی که رزین کفپوش پارکینگی یک بخشی با سخت کننده پلی آمین یک بخشی مخلوط شود کفپوش پارکینگی تشکیل می شود. هیدروژن به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند و این چیزی است که به اپوکسی استحکام می دهد.

بر خلاف رنگ که باید خشک شود کفپوش پارکینگی در واقع ترمیم می یابد. هنگامی که دو بخش مخلوط می شوند، یک واکنش شیمیایی آغاز می شود که یک فرایند خنثی را ایجاد می کنند. این فرآیند ترمیمی باعث ساختارهای پلیمری می شود که به هم متصل هستند و به کفپوش پارکینگی  قدرت و دوام بالایی می دهد. نتیجه نهایی پوششی بسیار ضخیم از رنگ و پیوستگی زیاد به سطحی به درستی آماده شده است.

مزایای کفپوش پارکینگی اپوکسی

پس چه چیزی باعث می شود کفپوش اپوکسی یکی از بهترین کفپوش ها برای پارکینگ شما باشد؟ علاوه بر زیبایی ظاهری، کاربرد مستحکم و ضخیمی که از اپوکسی می بینید، پوششی را ایجاد می کند که بسیار در برابر ضربه، ورقه ورقه شدگی، مواد شیمیایی، لکه ها و سایش سطحی مقاوم و با دوام است. اگر یک آچار یا دوچرخه روی زمین افتاد، اصلا لازم نیست در مورد صدمه دیدن کفپوش نگران باشید.

کفپوش ضخیم نیز یک کار عالی برای پوشش دادن نقایص جزئی مانند ترکهای کوچک عنکبوتی و نقص در سیمان است. از آنجا که اپوکسی یک آستر سطحی است، ضد گرد و غبار نیز است. بسیاری از گرد و غبار پارکینگ از پودری که کف سیمانی می تواند تشکیل دهد ایجاد می شود. رفت و آمد طبیعی بر روی سیمان های براق می تواند این پودر گرد و خاکی را ایجاد کند که تمایل به جمع شدن بر روی اتومبیل ها، قفسه های ابزار و جعبه ها دارد و همچنین وارد خانه ها نیز می شود.

به عنوان کفپوش سطحی نیز به طور طبیعی در برابر رطوبت مقاوم است. این یک مزیت بزرگ برای افرادی است که در آب و هوای برفی زندگی می کنند. این کار باعث تمیز کردن آسان نمک های یخ زده و نمک های جاده می شود که می توانند در زمستان جمع آوری کنند. فقط یک صابون ملایم و آب خیلی کم لازم است. گرد و خاک و خرده زباله ها را می توان با جاروی دستی یا جارو برقی زمانی که کفپوش خشک شد جمع آوری کرد.

بسته به اینکه آیا شما پوسته های آکریلیک رنگی را به کف و نوع استفاده از پوشش پلاستیکی اضافه کرده اید یا خیر، برخی از سطوح می توانند در هنگام خیس شدن لغزنده شوند. برای افرادی که در آب و هوای خشک زندگی می کنند، این مسئله معمولا مهم نیست. با این حال اگر می خواهید برخی دستکاری های اضافی را داشته باشید، می توانید مخلوط مقاوم در برابر لغزشی را به کفپوش نهایی اضافه کنید که یک سطح غیرلغزنده را ایجاد می کند.

کفپوش های اپوکسی بازدید زیادی از مکانیک های خانگی و سرگرمی ها دریافت می کنند. از آنجایی که از لحاظ شیمیایی و مقاومت در برابر لکه، روغن، روغن ترمز، مایعات ترمز، ضد یخ زدگی، بنزین و سایر مواد شیمیایی ماشین ها به راحتی می توان بدون هیچ گونه نگرانی پاک شوند – حتی اگر مدتی از ایجاد شدنشان گذشته باشد. جعبه ابزار غلتک، جک ها و پایه جک ها نیز به کف آسیب نمی رساند. همچنین محیط پارکینگ را روشن تر می کند، زیرا بسته به نوع انتخاب شما، نور را بسیار بازتاب می دهد.

هرچند میزان استحکام نوع کفپوش پارکینگی بالاست ، اما به هیچ وجه در مقابل همه چیز مقاوم نیست. جوشکاری بر روی اپوکسی سخت است، زیرا می تواند در اثر افتادن خاکستر داغ روی آن علائم سوختگی ایجاد شود. همچنین انتخاب خوبی برای پارکینگی نیست که رطوبت دارد. میزان انتقال بخار رطوبت از زیر کفپوش اگر زیاد باشد می تواند باعث ورقه ورقه شدن اپوکسی شود.
یک سوال معمولی که در مورد کفپوش پارکینگی اپوکسی پدید می آید، تایر داغ است. این باعث می شود که رینگ های داغ ماشین شما کفپوش های با کیفیت را نرم کند. لاستیک ها پس از خنک شدن و بعد از رانندگی باعث کشیدن شدن و خراشیدن سطح کفپوشی می شوند که نرم شده اند. این روند باعث می شود که اپوکسی به راحتی با کشیده شدن تایر روی آن ورقه ورقه شود.

بلند کردن تایر داغ مشکلی است که با محصولات با کیفیت پایین مانند کیت رنگ اپوکسی که از مغازه خریداری می شود در ارتباط است. این کفپوش ها معمولا محتوای بر پایه آب دارند با ۵۰٪ جامدات در بهترین حالت و تنها ۳ میلی متر ضخامت، در مقایسه با ۱۰۰٪ اپوکسی جامد که ۱۰ میلی متر یا بیشتر ضخامت دارد . این کفپوش ضخیم تر به طور کلی در محصولات با امتیاز کیفیت تجاری یا پوشش های حرفه ای نصب شده یافت می شود.

از آنجاییکه کفپوش های اپوکسی ضخیم ترند، پوشش چند لایه بسیار مناسب است، ضمانت تا ۱۵ سال و یا بیشتر نصب توسط نصاب های حرفه ای دارند. بسیاری از تولید کننده های ۱۰۰٪ اپوکسی جامد، محصول را در مقابل نقص هایی که در کف وجود دارد، تضمین می کنند.
از گالری کفپوش پارکینگی ما دیدن کنید تا کفپوش های پارکینگی اپوکسی بیشتری را ببینید.

کفپوش پارکینگی

کفپوش پارکینگی

نحوه استفاده از کفپوش پارکینگی اپوکسی

کفپوش پارکینگی اپوکسی نیاز به آماده سازی مناسب کف دارد که این کار برای پوشش موفقیت آمیز امر مهمی است. این کار معمولا شامل سمباده زنی ، ساچمه پاشی و یا اسیدپاشی زمین برای آماده سازی سیمان برای نصب اپوکسی می شود. بسیار مهم است که این کار درست انجام شود و پوشش اپوکسی به طور مناسب نچسبد. چسباندن یا ترمیم هرگونه ترک و یا آسیب دیگر به سیمان قبل از نصب اپوکسی باید صورت گیرد.

سیستم های باکیفیت کفپوش اپوکسی معمولا شامل چند پوشش برای پوشش بسیار مقاوم و محکم است که سالها دوام دارد. بسیاری از انها یک اپوکسی پرایمر دارند که ابتدا مورد استفاده قرار می گیرد.
پرایمر چیزی است که به سیمان متصل می شود تا چسبندگی را برای لایه های زیرین ایجاد کند و برای نصب بهتر آماده شود. بعضی از پرایمر ها به عنوان مانع رطوبت برای آن دسته از سیمان هایی که تا حدودی حساس به بخار رطوبت هستند و از طریق سیمان از خاک به سطح عبور می کنند، عمل می کنند.

پوشش بعدی پوشش رنگ یا پایه است. این موارد ممکن است بسته به توصیه های تولید کننده بدون استفاده از پرایمر مورد استفاده قرار گیرد. این پوشش همچنین برای استفاده از تراشه های رنگی اکریلیک برای اضافه کردن چگالی و بافت در صورت تمایل مورد استفاده قرار می گیرد. پوشش نهایی پوشش رویی شفاف است. این چیزی است که در پایان جلوه ای براق و عمیق میدهد و آن را شناخته شده می کند.

یکی از گزینه های این سیستم می تواند پوشش پلی یورتان باشد. اپوکسی در معرض نور خورشید در طول زمان ، زرد یا کهربایی می شود، این رنگیست که صنعت به آن نسبت داده است. پلی یورتان یک پلیمر دو بخشی است که درست مانند اپوکسی سخت می شود و به عنوان سیلر و محافظ مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که در پوشش رنگی و پوشش رویی اپوکسی استفاده می شود، در معرض آفتاب رنگ زرد بازتاب می دهد.

پلی یورتان در مقابل کفپوش های اپوکسی برای پارکینگ شما

موضوع کفپوش پلی یورتان یا اپوکسی برای یک کف پارکینگ در نهایت زمانی که تصمیم به استفاده از مواد برای پروژه شما می شود، مطرح می شود. درست است که می تواند هنگام تحقیق که کدام کفپوش بهتر است کمی گیج کننده باشد.

اپوکسی و پلی یورتان برای محافظت از کف در برابر لکه ها، آسیب، مواد شیمیایی، روغن و پاک کردن بسیار عالی هستند. هر دو بازتاب دهنده نورند، تمیز کردن آنها ساده است، و عمر زیادی دارند . آنها همچنین بسته به نوع کاربرد مزایای خاص خود را دارند. پس از کدام یک باید استفاده کنید و تفاوت آنها چیست؟ خوب، پاسخ کوتاه برای بیشتر کاربردها این است که،از هردو استفاده کنید. بیایید چرایش را ببینیم.

مزایای کفپوش اپوکسی

اپوکسی یک پلیمر ترموستات است که در سه فرمول مختلف برای پوشش کف پارکینگ و سیلر موجود است. بر پایه آب، بر پایه حلال و جامدات ۱۰۰٪. این ترکیبات برای ضخامت های مختلف از ۳ میلی متر تا بیش از ۱۰ میلی متر برای یک کفپوش یکنواخت پارکینگ مناسب است. همچنین برای سهولت کاربرد، خصوصیات پیوند خاص و ملاحظات VOC امکان پذیر است. پیوند های اپوکسی به خوبی برای آماده سازی سیمان مناسب است و گاهی اوقات می تواند به عنوان یک عامل بازسازی برای سیمان قدیمی یا فرسوده که نیاز به یک کفپوش جدید پارکینگ دارد استفاده شود.

بهترین فرمول های اپوکسی ۱۰۰٪ جامدات است و برای سطح بسیار سخت، ضخیم و مقاوم در برابر ضربه فراهم می شود. این خودسنجی ضخامت باعث پرکردن ترک های کوچک مویی و نواقص کف و همچنین حفاظت آن می شود. همچنین در برابر برداشتن تایرهای داغ ، خراشیدن و سایش نیز خوب عمل می کند. اگر چه برخی از فرمول های اپوکسی با مهار کننده های U.V. همراه است، آنها در نهایت طبق ادعای صنعت به محض قرار گرفتن در معرض نور خورشید به رنگ زرد یا کهربایی در می آیند. این چیزی است که باید در هنگام انتخاب یک کفپوش پارکینگ مناسب در نظر بگیرید.

مزایای کفپوش پلی یورتان و کفپوش پارکینگی

مانند اپوکسی، پلی یورتان یک پلیمر گرمازا است و کفپوشی با عملکرد بالا است. به طور معمول به عنوان اوریتان برای کوتاه مدت شناخته می شود، هرچند که از لحاظ فنی نادرست است و در واقع تفاوت زیادی بین پلی یورتان و اوریتان وجود دارد. اگر کسی کفپوش اوریتان را تبلیغ کند، در واقع کفپوش پلی یورتان است.
اجازه ندهید که ضخامت غشای نازک شما را گول بزند. پلی یورتان آلیفاتیک انعطاف پذیری بیشتری نسبت به اپوکسی دارد و این انعطاف پذیری است که در جذب اثرات بهتر عمل می کند. این نیز در برابر سایش بسیار مقاوم است. در حقیقت، ادعای برخی از تولیدکنندگان این است که مقاومت سایش پلی یورتان بر اپوکسی تقریبا ۳ بر ۱ است. مقاومت در برابر مواد شیمیایی نیز بهتر از اپوکسی است و این شامل مقاومت در برابر حلال هایی مانند کلرید متیلن است که ماده اولیه در ساینده رنگ است.

یکی دیگر از مزایای پلی یورتان در برابر اپوکسی این است که U.V. پایدار است. به این معنی است که وقتی اپوکسی در معرض مقدار کمی نور خورشید در طی مدت زمانی قرار می گیرد، مانند اپوکسی زرد نخواهد شد. سطح پلی یورتان به اندازه اپوکسی سخت نیست، اما در برابر خراش بسیار مقاوم است، می تواند نوسانات دما ، و رطوبت را بسیار خوب تحمل می کند. همچنین در انواع مختلف از ساتن گرفته تا بسیار براق موجود است.
اگر چه پلی یورتان دارای مزایای فراوانی نسبت به اپوکسی است، اما به سیمان به خوبی نمی چسبد و ضخامت آن زیاد نیست و به عنوان پوششی سطح برای پر کردن ترک های کوچک و شکاف ها خوب عمل نمی کند. نکته دیگر این است که بیشتر پلی یورتان ها بر اساس محلول هستند، به این معنی که آنها می توانند VOC بالا داشته باشند و ممکن است نیاز به هوادهی برای نصب داشته باشند.

کفپوش پارکینگی

کفپوش پارکینگی

نتیجه نهایی کفپوش پارکینگی

بنابراین، کدامیک از آنها را باید استفاده کنید؟ به عنوان یک قاعده، اعتقاد بر این است که با استفاده از پلی یورتان و اپوکسی برای کفپوش پارکینگی، حداکثر عملکرد را دریافت خواهید کرد. این که آیا شما خودتان کفپوش را نصب می کنید و یا نصاب حرفه ای می آورید، اپوکسی بهترین کاربرد را برای ضخامت کفپوش شما دارد و پس از آن با استفاده از پلی یورتان به عنوان یک پوشش روشن برای محافظت از آن استفاده می شود. این کار اپوکسی را از زرد شدن محافظت می کند و محافظت طولانی تری از خراشیدگی و پوشانندگی ارائه می دهد.

اگر نمی خواهید نگران زرد شدن باشید، می توانید همیشه از یک پلی یورتان رنگی به عنوان یک پوشش رنگی قبل از پوشش روشن استفاده کنید. اگر واقعا می خواهید یک سطح ضد لغزش یا یک زمین جامد رنگی بدون تراشه های رنگی داشته باشید، پلی یورتان همچنین واسطه ی بهتری از اپوکسی است که می توانید آن را در مخلوط ضد لغزش ترکیب کنید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیریم این است که اکثر پوشش های اپوکسی به طور کریستالیزه مانند پلی یورتان نیستند. اگرچه آنها نوع رنگی ندارند، رنگ قهوه ای روشن مایل به زرد در اپوکسی وجود دارد. به استثنای اینکه پوشش ساتنی را انتخاب می کنید، پلی یورتان می تواند یک سطح بسیار براق داشته باشد که به کف زمین شما عمق می دهد.

بنابراین، مگر اینکه شما فقط یک کفپوش اپوکسی برای پارکینگ خود انجام دهید، ترکیبی از اپوکسی و پلی یورتان تقریبا همیشه بهترین پاسخ برای به دست آوردن حداکثر سود ترکیبی از هر دو مواد است. نتیجه یک کفپوش پارکینگی با کارایی بالا است که در سال های آینده به خوبی در مقابل ناملایمات کار در پارکینگ عمل خواهد کرد.