کفپوش اپوکسی

اپوکسی ( کفپوش اپوکسی ) یک اصطلاح است که برای نشان دادن نوعی از مواد و عمل استفاده از این مواد آمده است. “سیستمهای” اپوکسی بر اساس ترکیب رزین ها( صمغ ها) و سخت کننده ها می باشد. هنگامی که با هم مخلوط می شوند، رزین و سخت کننده به صورت شیمیایی واکنش نشان می دهند تا یک ماده پلاستیکی سفت و سخت ایجاد کنند. ماده ی نهایی قوی، با دوام،  ومقاوم بوده، و بسیار خوب به اکثر لایه های پایه میچسبد. کفپوش اپوکسی به اندازه ای قوی هست که اغلب در مناطقی با تردد زیاد مانند محیط های صنعتی، بیمارستان ها و یا مکانهای ورزشی استفاده می شود.

انواع سیستم های کفپوش اپوکسی

اگر تا به حال به یک گزینه ی کفپوش آسان برای نگهداری با درجه ی صنعتی فکر کرده اید ، ما شرط می بندیم یک راه حل اپوکسی برای شما وجود دارد!

کفپوش اپوکسی خود تسطیح کننده– اپوکسی خود تسطیح کننده بر روی سطوح بتنی جدید، قدیمی، شکسته و یا آسیب دیده بکار میرود تا سطح کفپوشی صاف، یکپارچه، با دوام و با عدم نیاز به نگهداری و تعمیر زیاد را بوجود آورد. سیستم خود تسطیح کننده در رنگ های مختلف نیز موجود می باشد. رنگ ها برای ساخت طرح های تزئینی استفاده شده، الگو های تردد را مشخص کرده و یا مناطق کارگاهی را در محیط های صنعتی علامت گذاری میکنند. این سیستم هنگامی استفاده میشود که شما ظاهری زیبا و در عین حال مقاوم در برابر سایش، مواد شیمیایی، گرما و یا لغزش نیاز دارید.

مکانهایی که از آنها استفاده کرده ایم: کارگاه های تولیدی، انبارها، نمایشگاه ها،پارکینگ های تجاری، آشپزخانه ها، انبارهای هواپیمایی، باشگاه های ورزشی، و دیگر موارد.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

 

کفپوش اپوکسی ملات – فوق العاده سخت، این قوی ترین سیستم کفپوش اپوکسی موجود می باشد. این سیستم با کیفیت و یکپارچه با ۱۰۰٪ مواد سفت اپوکسی و ماسه درجه بندی شده و یا شن و ماسه کوارتز ساخته شده و سپس به محل مورد نظر مالیده شده. سیستم های ملاتی بسیار فشرده و در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند. این سیستم به دلیل فرآیند ساخت با کیفیت ، در تعمیر کفپوشهای قدیمی نیز موثر می باشد.

مکانهایی که از آنها استفاده کرده ایم: کارخانه های تولیدی، اتاق های مکانیکی، انبارها، آشپزخانه های تجاری، رستوران ها، پارکینگ ها، و مناطق خدماتی که تجهیزات سنگین مانند لیفتراک ها مورد استفاده قرار می گیرند.

کفپوش اپوکسی پر شده ازکوارتز – سیستم های کفپوش اپوکسی کوارتز ترکیبی است از رزین پلیمری اپوکسی با عملکرد بالا و دانه های کوارتز رنگی. محصول یک کفپوش چند منظوره است که تزئینی، بهداشتی، مقاوم در برابر لغزش و فوق العاده با دوام است.

مکانهایی که از آنها استفاده کرده ایم: رختکن ها، سرویسهای بهداشتی، مدرسه ها، کافه تریاها، نمایشگاه ها، کارگاه های تولید نور، سالن های انتظار، دفاتر، و دیگر موارد.

کفپوش اپوکسی ضد استاتیک (کفپوش مقاوم در برابر ESD) : شارژ الکترواستاتیک (ESD) می تواند در بسیاری از محیط های کاری شدیدا خطرناک باشد. کفپوش اپوکسی ضد استاتیک به کاهش خطرات استاتیک کمک می کند. این سیستم کفپوش معمولا حاوی مواد رسانایی است که برق استاتیک را به منظور تخلیه، حبس و یا پراکنده کردن هرخروجی احتمالی انباشته می کند. استفاده از این کفپوش در محیط هایی که حاوی مواد قابل اشتعال هستند بسیار توصیه میشود.

مکانهایی که از آنها استفاده کرده ایم:اماکن بهداشتی، تجهیزات الکترونیکی،;کارگاه های تولیدی شیمیایی یا دارویی؛ مناطقی که از گازها یا مایعات قابل اشتعال استفاده می کنند یا خطر انباشتن گرد و غباراحتراق پذیررا دارند.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

 

کفپوش اپوکسی ورقه ای: سیستم های کفپوش ورقه ای زمانی ساخته می شوند که تراشه ها یا ورقه های رنگی در داخل اپوکسی قرار داده شوند تا سطوح مرتعش، رنگارنگ، یکپارچه ومرتعج ایجاد کنند. تراشه ها نه تنها ظاهری خوش دارند، بلکه سطح کمی خشن آنها نیز موجب کاهش لغزش و سقوط می شود. ورقه ها در تنوع بینهایتی از رنگ ها، سبک ها، بافت ها و اندازه ها موجود می باشند و می توانند ترکیب و آمیخته ای از انتخاب شما باشند.

پوششهای کفپوش اپوکسی

پوشش اپوکسی به سطح کمی پر منفذ و تمیز نیاز دارد تا به درستی چسبانده شود. مهم است که قبل از بکار بردن اپوکسی، همه ترک ها و تراشه های اصلی تعمیر و وصله شوند. پوشش اپوکسی نباید روی بتن بیش از حد صاف بکار برده شود و سطح باید به اندازه کافی قدیمی باشد تا از چسبندگی خوب اطمینان حاصل شود. مطمئن شوید که قبل از اعمال پوشش هر گونه روغن را از سطح زدوده اید. سطح را برای وجود لایه های قبلی اپوکسی یا سایر محصولات که ممکن است در طول سال ها استفاده شده باشند، بیازمایید.

برای آزمودن بتونه کاری، مقدار کمی آب را روی کفپوش بریزید. این باید به سطح رسوخ کند. منوط به محصولی که استفاده می شود، ممکن است نیازباشد تا رنگ اپوکسی و یک پوشش رویه را اعمال کنید. قبل از اعمال پوشش اپوکسی اطمینان حاصل کنید که درجه حرارت مناسب است واز توصیه های شرکت سازنده پیروی میکنید. اگر در دمایی غیر ازدمای مشخص شده اعمال شود، ممکن است ایجاد حباب کرده و کنده شود. هنگامی که محصول را مخلوط کردید زمان معینی برای اعمال پوشش اپوکسی دارید قبل از اینکه شروع به سخت شدن کند.

پرایمر همانند رنگ اعمال شده و میتواند برای چند ساعت ساکن بماند قبل از اینکه اپوکسی روی آن اعمال شود. برای اعمال، کفپوش را با یک لایه نازک از آب پوشانده و تمام اپوکسی را بر روی زمین قرار دهید. با استفاده از یک گیره غلتکی روی یک دسته ی بلند، اپوکسی را بصورت یک لایه نازک در سراسر فضای کفپوش پخش کنید. هنگامی که پرایمر خشک شد، پوشش دوم را اعمال کنید. شیوه ی اعمال لایه ی پایانی ،به غیر از پوشاندن سطح با آب، مشابه شیوه ی پرایمرمی باشد.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

 

مزایای پوششهای کفپوش اپوکسی

پوششهای کفپوش اپوکسی در مقایسه با سایر پوشش های سنتی مورد استفاده روی بتن، مزایای بسیاری دارند. موارد زیر را می توان به عنوان مهمترین مزایا در نظر گرفت:

پوشش های اپوکسی یک سطح براق و صیقل ایجاد می کنند. روشنایی منطقه ای با کفپوش اپوکسی می تواند تا۲۰۰٪ افزایش یابد.

این سطحی پوشاننده ی مقاوم را ارائه میکند که میتواند تردد سنگین و پیوسته را تحمل کند.

برای انبارها وکاربردهای صنعتی ایده ال بوده، و گاهی اوقات حتی رنگ زدن روی اپوکسی برای اتمام کارلازم نیست.

در برابر لکه های روغن و دانه های آب مقاوم بوده ، فوق العاده خوب تمیز شده و سطحی یکپارچه ایجاد می کند.

کفپوش اپوکسی ، در صورتی که به طور مناسب اعمال شود، می تواند چندین سال دوام بیاورد.

می تواند با رنگ ها ترکیب شود تا تراشه ها و ترک ها را پوشش دهد.

سطحی مقاوم در برابر مواد شیمیایی ارائه میدهد که برای کارگاه های تولیدی ایده آل است.

کفپوشهای اپوکسی، با ایجاد یک سطح ضد لغزش و ضد گرما ایمنی را افزایش داده و راه حلی مقاوم در برابر آتش برای سطوح بتنی می باشد.

الگوهای مختلف را می توان برای ساخت راه ورودی ماشین ها و شناسایی مناطق مناسب برای راه رفتن ترکیب نمود.

از سایش و پاره شدن در کف بتونی موجود جلوگیری میکند.

کفپوشهای اپوکسی راه حلی سازگار با محیط زیست به شمار می آیند.

بعضی از محصولات مورد استفاده همچنین می توانند با محصولات خود تسطیح کننده که بر روی بتن جدید یا قدیمی اعمال می شوند، ترکیب شوند.

نیاز به تعمیر و نگهداری کم و یا هیچ تعمیر و نگهداری ندارد.

دوام: کفهای بتونی که از اپوکسی پوشانده شده اند، بیشتر دوام داشته و در برابر سایش به طرز قابل توجهی مقاومت دارند، به این ترتیب در هزینه های شما صرفه جویی میکند و به شما این امکان را میدهد که به دیگر مسائل کسب و کارخود بپردازید.

قدرت: هنگامی که اپوکسی به پلیمری جامد تبدیل شد، فوق العاده سفت شده و از هرگونه خرابی شیمیایی جلوگیری میکند.

صرفه جویی در زمان: کفپوش اپوکسی معمولا به سرعت و به آسانی نصب می شود، و نتیجتا تولید، تنها برای زمان کوتاهی به دلیل نصب کفپوش متوقف میشود.

سهولت در تمیزنگاه داشتن: هنگامی که بتن دارای پوشش اپوکسی باشد، به دلیل مهر و موم شدن دیگر پز منفذ نبوده و بنابراین تمیز کردن آن آسان تر است.

زیبایی: پوشش ها معمولا در مجموعه ای از رنگ ها و الگوها موجود بوده تا متناسب با سبک خاص مورد نظرشما باشد.

مقاوم در برابر مواد شیمیایی: پوشش های اپوکسی می توانند در معرض مواد شیمیایی قوی پایدار باشند که برای انبارها و یا کارخانه ها که ممکن است در معرض چنین مواد قرار بگیرند بسیار مناسب هستند.

ایمنی: این پوشش ها همچنین در برابر لغزش، حرارت، ضربه شدید و حتی آتش سوزی مقاوم هستند، و در نتیجه ایمنی کارکنان و ساختمان شما را تضمین مینمایند.

روشنایی: به طور معمول، یک گزینه بسیار براق برای پوشش ها می تواند فراهم شود، که به دلیل انعکاس، نورپردازی را در فضای شما به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

کاهش تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه: انتخاب پوشش اپوکسی همچنین می تواند باعث کاهش فرسایش وسایل نقلیه در کارخانه شما شود، زیرا که درمورد ماشین آلات بسیار بخشنده است.

به محیط زیست کمک می کند: در نهایت، پوشش های اپوکسی به سبب کاهش مصرف مواد برای کسب و کار شما یک گزینه ی سازگار با محیط زیست می باشد. این یک جایگزین عالی به جای اعمال دوباره ی سراسری کفپوش جدید و یا جایگزینی وسایل نقلیه به علت آسیب دیدن آنهاست.

اپوکسی های آبی

کفپوش های اپوکسی آبی که سریع خشک میشوند و بوی کمی دارند. برای مکان های تجاری و محلی ساده مناسب هستند. میتوان این سیستم را که دارای ۲ بخش بوده، با رنگ های آبی Mastertone ترکیب کرد تا یک پوشش اپوکسی مات بر روی عایق های رنگی یا اکریلیک ایجاد شود.

موارد مصرف مناسب کفپوش اپوکسی

 1. پوشش رنگ شده برای کف و دیوارهای بتنی
 2. گاراژ های مسکونی، انبارها، کارخانه ها و کارگاه ها، پیش دبستانی ها، اتاق های نهارخوری، زیرزمین ها و کاربردهای ساده تجاری
 3. ویژگی های متمایز و مزایا
 4. اپوکسی ۵۰ درصدی، دارای دو بخش
 5. با قابلیت پراکندن آب
 6. قابلیت شستشو با آب
 7. بوی بسیار کم
 8. قابلیت رنگ شدن
 9. چسبندگی بسیار مناسب به لایه های مرطوب و نه کاملا خیس
 10. بتن میتواند تازه باشد و نیازی نیست که تا ۲۸ روز عمل آوری شود.
 11. زمان خشک شدن ۲-۴ ساعت
 12. زمان پوشش دوباره-۴ ساعت
 13. چسبندگی مناسب در وجود فشار هیدرواستاتیکی
 14. تنها به صورت رولی به کار میرود.
 15. با قیف ویژه اسپری میشود تا رنگ یکنواخت گردد.

اجزای تشکیل دهنده کفپوش اپوکسی

چسب 

چسب شامل دو بخش میشود، بخش اول رزین و بخش دوم سخت کننده است که بر اساس بخش های مساوی تقسیم بندی شده اند و نه جرم.

رنگ های آبی

از رنگ های آبی برای به دست آوردن گستره ای از رنگ ها استفاده شده است.

براق بودن دلخواه و پوشش های عایق کفپوش اپوکسی

براق بودن دلخواه، یک عایق اکریلیک اورتان براق و جامد دو بخشی بوده که به عنوان سطح نهایی براق کننده و نگه دارنده حرفه ای بر روی کف های دوباره روکش شده و پیاده رو ها استفاده میشود. این ماده پوششی بسیار سخت بوده که عمر عایق طولانی به همراه قابلیت ضد گرافیتی دارد، همچنین با دارا بودن مواد شیمیایی عالی و مقاومت حلالی، زرد نمیشود.

دیگر اجزا تشکیل دهنده کفپوش اپوکسی 

عایق های جامد پلی اورتان با کیفیت عالی که پوشش بسیار سخت و بسیار براق بوده و به نگهداری کمی نیازمندند. برای کاربرد های داخلی و خارجی مناسب هستند. بسته تکی پلی اورتان با عمل آوری مرطوب که همچنین قابلیت های ضد گرافیتی دارد.

هر کدام از طراحی ها، دستورات کاربردی و سختی متفاوتی دارد. این دستورالعمل برای پوشش رولی با رنگ استاندارد برای سطح نهایی مات است.

قدم اول:

آماده سازی لایه- تعمیر ترک ها و شستشوی اسیدی سطح تا بتوان مطمئن شد که هیچگونه آلودگی ندارد. پوشاندن دیوار ها و مکان های اطراف.

قدم دوم:

پوشش نخست: سطوح متخلخل با پوشش اپوکسی و ۱۰درصد آب پوشانده شود. زمان انتظار برای پوشش بعدی ۴ ساعت است.

قدم سوم:

پوشش پایه- حداقل ۲ رول پوشش، هرچند ممکن است برای رنگ های روشن همانند سفید، سه عدد نیاز باشد. پوشش را با غلتک کوتاه اعمال کنید و قبل از اعمال پوشش بعدی، ۴ ساعت صبر کنید.

قدم چهارم:

بعد از عایق کردن، توصیه میشود که از رفت و آمد بر روی سطوح عایق شده تا حداقل ۴۸ ساعت جلوگیری شود.

حفظ و نگهداری

سطح را با آب و شوینده های محلول در آب تمیز کنید. بر روی عایق نهایی در صورت نیاز و در زمان نیاز، پوشش تازه اعمال کنید.

محدودیت ها

 • تنها توسط افراد حرفه ای اعمال شود.
 • تنها مناسب مصارف داخی است.
 • کدر بوده، این عایق واضح و شفاف نیست.
 • در نور UV، زرد میشود.
 • به عنوان پوسته مناسب نیست.
 • به صورت واضح و شفاف موجود نیست.