کفپوش اپوکسی صنعتی

کفپوش اپوکسی صنعتی عبارتی بوده که از آن برای توصیف گروهی از مواد و مصرف آن، استفاده میشود. کفپوش اپوکسی صنعتی براساس ترکیبی از رزین ها و سخت کننده ها هستند. هنگامی که رزین و سخت کننده با یکدیگر ترکیب می شوند، به صورت شیمیایی واکنش داده تا یک ماده پلاستیکی سخت را تشکیل دهند. ماده نهایی مستحکم، ماندگار، مقاوم بوده و با بیشتر لایه های بستر به خوبی پیوند برقرار میکند. کفپوش های اپوکسی آنقدر مستحکم بوده که غالبا از آن ها در نواحی پر رفت و آمد همانند محیط های صنعتی، بیمارستان ها، یا مکان های ورزشی استفاده میشود.

انواع سیستم های کفپوش اپوکسی صنعتی

اگر به دنبال کفپوشی برای مکان های صنعتی هستید، که نگهداری آسان داشته باشد، شرط میبندیم که یک راه حل اپوکسی برای شما وجود دارد! با داشتن عملکرد صنعتی، ما بیش از ۳۰ نوع سیستم های کفپوش های صنعتی اپوکسی را ارائه میدهیم. در اینجا چندین سیستم معروف ما آورده شده است:

کفپوش اپوکسی صنعتی خود تنظیم شونده – اپوکسی خودتنظیم شونده بر روی کف های بتنی آسیب دیده، ترک خورده، قدیمی و جدید اعمال میشود تا یک سطح صاف، بدون درز، ماندگار و بدون نیاز به نگه داری فراوان بسازد. سیستم خود تنظیم شونده همچنین در رنگ های گوناگون موجود است. از این رنگ ها برای تزئین طراحی ها، مشخص کردن علائم ترافیکی یا مکان های کار هایلایت شده در تنظیمات صنعتی استفاده میشود. این سیستم زمانی استفاده میشود که شما به زیبایی ظاهری و/یا مقاومت در برابر ساییدگی، مواد شیمایی، گرما یا سرخوردگی نیاز دارید.

کجا از آن استفاده کرده ایم؟ ساخت امکانات، انبارها، سالن های نمایش، گاراژ های تجاری، آشپزخانه ها، انبارهای فرودگاه ها، مکان های ورزشی و….

کفپوش های ملات اپوکسی –بسیار سخت – این مستحکم ترین کفپوش اپوکسی موجود است. این سیستم بدون درز از اپوکسی ۱۰۰ درصد جامد و شن و ماسه و کوارتز درجه بندی تشکیل شده و بعد روی سطح کشیده میشود. سیستم های ملات کاملا در برابر ضربه و مواد شیمیایی مقاوم هستند. این سیستم همچنین در تعمیر کفپوش های قدیمی موثر عمل میکند.

کجا از آن استفاده کرده ایم؟ ساخت کارخانه ها، اتاق های مکانیکی، انبارها، آشپزخانه های تجاری، رستوران ها، گاراژ ها، و مکان های سرویس که از وسایل سنگین همانند لیفتراک ها استفاده میشود.

کفپوش اپوکسی صنعتی پرشده با کوارتز – سیستم های کفپوش اپوکسی کوارتز، رزین پلیمر اپوکسی با عملکرد بالا را با دانه های رنگ شده کوارتز ترکیب میکنند. نتیجه یک کف چندکاره خواهد بود که هم تزئینی بوده، هم بهداشتی، هم مقاوم در برابر لیز خوردگی و همچنین بسیار ماندگار است.

کجا از آن استفاده کرده ایم؟ رختکن ها، سرویس های بهداشتی، مدارس، کافی شاپ ها، سالن های نمایش، ساخت چراغ، لابی ها، دفاتر اداری و …

کفپوش اپوکسی صنعتی آنتی-استاتیک (کفپوش های مقاوم ESD) – شارژ الکترواستاتیک (ESD) میتواند در بسیاری از محیط های کار، شدیدا خطرناک باشد. کفپوش های اپوکسی آنتی استاتیک کمک میکند تا این خطر استاتیک کاهش یابد. این سیستم کفپوش عموما شامل یک ماده رسانا بوده که الکتریسیته ساکن را به زمین منتقل کرده و احتمال هر تخلیه را از بین میبرد. این سیستم برای محیط هایی که دارای مواد اشتعال زا هستند، بسیار توصیه میشود.

کجا از آن استفاده کرده ایم؟ مکان های درمانی، الکترونیک، ساخت مکان های شیمیایی یا دارویی، مکان هایی که از مایعات یا گازهای اشتعال زا استفاده میکنند و یا ریسک تلنبار شدن مواد اشتعال زا وجود دارد.

کفپوش اپوکسی صنعتی Flake – سیستم های کفپوش Flake با قرار دادن Flake ها یا ورقه های رنگی در اپوکسی تولید شده تا بتوان سطوحی مرتعش، چندمنظوره، بدون درز و مقاوم داشت. این ورقه ها نه تنها از نظر زیبایی، خوشایند هستند، اما سطح اندک زیر آنها، لیزخوردن و افتادن افراد را کاهش میدهد. این Flake ها در رنگ ها، مدل ها، بافت ها و سایز های کاملا متنوع موجود هستند و میتوان آن ها را طبقه سلیقه شما ترکیب کرد.

کجا از آن استفاده کرده ایم؟ آشپزخانه های تجاری، رختکن ها، سالن های ورزشی، نمایشگاه خودرو، کلینیک های دامپزشکی، رختشویخانه ها و …

خبر خوب: سطوح بستر و سطوح زیرین

هنگامی که مشتری از ما درخواست اپوکسی میکند، گاهی اوقات ما میبینیم که کفپوش صنعتی دیگری بهتر خواهد بود. در عمل، ممکن است استفاده از Ardex، یک محصول بتن مانند صنعتی را توصیه کنیم.

مزایا و ویژگی ها:

استفاده از کمپرسور هوا و چکش که اغلب برای جایگزین کردن کف های بتنی به کار میرفتند، کاملا منسوخ شده است. نیازی به گرد و خاک، سر و صدا و زمان تعطیلی کار ِاضافی که هزینه بر بوده، نیست.

یک سطح کف کاملا نو شامل چندین هزار فوت مربع، میتواند تکمیل، عمل آوری و قابل استفاده شود و اینکار یا در ساعات کار عادی، آخر هفته ها، شب ها و یا دیگر ساعت های تعطیلی صورت گیرد. اکثر تاسیسات اصلی میتواند در آخر هفته ها اجرا شود که در همین بازه هم کار تمام شده و عمل آوری نیز میشود و سطح کف از روز شنبه بعد قابل استفاده خواهد بود.

هزینه یک کفپوش اپوکسی صنعتی بسیار کمتر از دیگر انواع تاسیسات کف بوده و اساسا کیفیتی که توسط کفپوش اپوکسی صنعتی ارائه میشود، بسیار بهتر از بتن های معمولی است.

اعمال این اپوکسی با ضخامت استاندارد، مقاومت فشاری بسیار بیشتری از بتن معمولی داشته و در برابر فعالیت لیفتراک ها، ساییدگی سنگین و ریخته شدن مواد شیمیایی مقاومت میکند. همچنین اگر نیاز به تعمیرات باشد، به آسانی و ارزانی انجام میشود.

برخی از ویژگی های کفپوش اپوکسی که باعث مقبولیت گسترده آن شده است، در زیر آمده است:

پوشش ۱.۴ اینچی از آن سه برابر قوی تر از بتن است.

وزن سبک

ضد آب

مقاوم در برابر ساییدگی

مقاوم در برابر ضربه

عدم چروک شدن

پوشش بدون درز و شکاف

مقاوم در برابر حلال ها، روغن ها، اسید ها، آلکال ها و نمک ها

تمامی مواد ریخته شده روی آن، به آسانی تمیز میگردد.

کفپوش اپوکسی صنعتی، یا محصولات رزین های اپوکسی عمل آوری شده ویا هرمولفه پایه ای بوده و همچنین نام عامیانه برای گروه عاملی اپوکساید است.

رزینهای اپوکسی همچنین به نام پلی اپوکسید ها شناخته می شوند که نوعی از پلیمرهای واکنش پذیر و پلیمرهایی که از گروه های اپوکسیدی تشکیل شده اند، است. رزینهای اپوکسی ممکن است یا با خودشان توسط پلیمریزه شدن کاتالیزی و یا با گستره وسیعی از هم-واکنش دهنده ها شامل آمین های چند عاملی ، اسیدها (و آنیدریدهای اسیدی)، فنول ها ، الکل ها و تیول ها واکنش دهند. از این هم-واکنش دهنده ها اغلب به نامهای سخت کننده یا مواد عمل آورنده یاد شده  و از واکنش متقابل نیز معمولا به صورت عمل آوری نام برده می شود. واکنش پلی اپوکسیدها ها با خودشان و یا با سخت کننده های چند عاملی، یک پلیمر ترموست را شکل می دهد که معمولاً ویژگی های مقاومتی مکانیکی،دمایی و شیمایی بالایی دارد. اپوکسی کاربردهای وسیعی از جمله پوشش فلزات ، استفاده در صنایع الکترونیکی/المان های الکتریکی/LED، عایق های الکتریکی تحت فشار بالا،تولید قلم موی رنگ ، تولید مواد پلاستیکی تقویت شده با فیبر و چسب های ساختمانی دارد.

مزایای پوشش های اپوکسی کف

هنگامی که درباره ی پوشش های صنعتی کف صحبت می کنیم، اولین چیزی که به ذهن میرسد کفپوش اپوکسی صنعتی است. پوشش های اپوکسی برای استفاده در یک صنعت و سطح صنعتی، کاملا ایده آل در نظر گرفته می شوند. لایه یا کف صنعتی به زمینی اطلاق می شود که سفت ، مقاوم در برابر خسارات وزن ماشین آلات سنگین یا قدم های سنگین بوده و کثیفی کمتری را جذب کرده و همین چنین به آسانی تمیز شده و در نهایت برای تمامی کارکنان و ماشین آلاتی که در آن ناحیه قرار دارند، ایمن است. ویژگیهای پوشش های اپوکسی آن را گزینه بسیار مناسبی برای پوشش های کف های صنعتی کرده است.

این باور رایج است که کفپوش اپوکسی صنعتی ماندگاری و مقاومت بیشتری نسبت به بتن دارند. همچنین پوشش های اپوکسی از ترکیب واکنش شیمیایی دو پلیمر با یکدیگر ساخته شده که در نهایت منجر به ایجاد محصولی می‌شود که برای هموار کردن زمین سخت و یا دارای پستی و بلندی ایده آل است. این محصول مقاوم و در عین حال بدون درز بوده و در هر مکانی و در هر کاربردی بی نقص به نظر می رسد. محصولی که به عنوان پوشش اپوکسی استفاده میشود، تا حدی جذب سطح شده تا جایی که جداسازی آن بعد از استفاده غیرممکن می شود.  هنگامی که با بتن ترکیب میشود، رزین حتی سخت تر شده و در مقایسه با پوشش معمولی بهتر به نظر می رسد.

کفپوش اپوکسی صنعتی

جدا از آنکه این مواد به سادگی کف را نرم و قابل عرضه می کند، عایق بودن آنان نیز مزایای زیادی دارد که میتوان با استفاده از پوشش های پلی اسپارتیک، به آن دست یافت. این مواد به زمین یک خاصیت ضد لیز بودن می دهد که باعث می شود برای استفاده در مکان های صنعتی که محل تردد ماشین ها و افراد زیادی در روز است، مناسب باشد. دیده می شود که در اغلب موارد یک مکان صنعتی تحت تاثیر ضربه ها و عوامل مخرب زیادی بوده که ناشی از بار سنگین بر روی کف است. با استفاده از مزایایی که مقاومت فشاری پوشش های اپوکسی دارد، کف صنعتی به آسانی سالم می ماند. از ترک خوردن زمین جلوگیری میکند و در نهایت قابلیت تحمل بار افزایش میباید.

خواص تمیزکنندگی و مقاومت در برابر کثیفی و گرد و خاک، پوشش های اپوکسی را بسیار محبوب تر از دیگر محصولات کف پوش کرده است. به دلیل سطح و بافت نرم، به آسانی و به سرعت میتوان زمین را تمیز کرد. همچنین ریختن هر ماده شیمیایی یا دیگر موارد، پوشش های اپوکسی را تحت تاثیر قرار نمیدهد. با توجه به محبوبیت گسترده این محصولات، شرکت های زیادی در بخش فروش پوشش های اپوکسی با قیمت های مناسب فعالیت می کنند که خود باعث محبوب تر شدن این محصول در نظر صاحبان شرکت ها برای استفاده در صنایع یا انبار هایشان شده است.

تفاوت های پوشش

یک کفپوش اپوکسی صنعتی که خود را صنعتی و سنگین تلقی میکند، با یک محصول واقعی تشخیص میدهید؟ اگر خریدهای خود را تنها براساس آنچه که خوب به نظر میرسد، انجام دهید، اشتباه بزرگی مرتکب شده اید!

اپوکسی های بسیاری به عنوان اپوکسی های صنعتی طبقه بندی شده اند درحالیکه اینگونه نیست. آنها ضخامت لازم را نداشته و تنها با کمی سایش، پوشش از بین می رود. آنها بسیار نرم بوده و در نتیجه یک سایش معمولی ناشی از لاستیک ها یا چرخ های کوچک باعث از بین رفتن آن ها می شود. چه برسد به لیفتراک ها و جک های پالت!

درنتیجه از استفاده از محصولات برپایه آب دوری کرده و به تبلیغات توجهی نکنید. از پوشش هایی با ضخامت کمتر از ۱۴ میل، پوشش هایی با امتیاز ساییدگی بالاتر از mgs8  و امتیاز سختی کمتر از ۷۰ استفاده نکنید، اگر که به دنبال یک پوشش اپوکسی صنعتی واقعی میگردید.

هنگامی که تحقیقات خود را انجام دهید، درک بهتری از پوشش های اپوکسی پیدا می کنید و میتوانید تصمیمی براساس حقایق و نه بازاریابی های افراد، اتخاذ کنید. همچنین به شدت توصیه میکنیم که اگر هرگونه نگرانی، شک و یا سوالی بعد از خواندن تمامی اطلاعات داشتید، با ما تماس بگیرید. گاهی اوقات انتخاب بهترین اپوکسی کف برای کاربرد مورد نظر شما میتواند بسیار گیج کننده باشد، اگر خودتان در این تجارت نباشید.

کفپوش اپوکسی صنعتی

روکش اپوکسی چیست و چرا به آن نیاز است؟

اولین چیزی که باید بدانید آن است که اپوکسی ها و روکش ها دو محصول کاملا متفاوت هستند. اپوکسی ها یا پوشش اولیه و یا پوشش میانی هستند اما همواره پوششی بر روی آن ها قرار میگیرد که ما به آن روکش میگوییم. چرا؟ زیرا روکش ها ساخته شده اند تا از نظر شیمیایی از پوشش های اپوکسی که بر روی آن قرار میگیرند، سخت تر باشند. اپوکسی ها نیز ساخته شده اند تا ضخامت و چسبندگی تولید کنند. روکش ها برای ایجاد ماندگاری و حفاظت در برابر UV تولید می شوند. پس مهم است که درباره روکش ها اطلاعات داشته باشید. لطفاً از این حقیقت آگاه باشید که اعمال یک نمونه اپوکسی بر روی یک لایه مشابه اپوکسی نتیجه ای در برندارد، حتی اگر افزودنی های UV داشته باشد؛ هنوز هم اپوکسی بوده و یک روکش محسوب نمیشود و در ماندگاری طولانی مدت در خصوص ضربه و سایش مقاومتی ندارد.

هر اپوکسی که ادعا میکند به روکش نیازی ندارد، رنگ اپوکسی کفی است که نباید آن را انتخاب کرد. اگر این رنگ را در گاراژ خود استفاده می کنید، لاستیک های داغ شما در کمترین زمان سطح براق و صیقلی را از بین می برد. این مطلب تقریبا شامل ۱۰۰ درصد همه اپوکسی های جامد می شود. حتی اگر کیفیت بالایی داشته باشند، به هیچ وجه برای استفاده در کف گاراژ به اندازه کافی سخت نیستند. جزییات بیشتر درباره روکش ها در قسمت بعدی توضیح داده شده است.

حقایقی در مورد اپوکسی های کف که نیازی نیست از آن ها مطلع باشید

امتیازبندی های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است با آن ها بربخورید، ولی اغلب اطلاعات بی فایده و برای بازارگرمکنی هستند. امتیاز هایی همانند مقاومت فشاری و مقاومت کششی به جز در برخی از پیچیده ترین و تخصصی ترین کاربردها، بی فایده است و مطمئنا در ۹۹ درصد موارد کاربرد کف پوش های اپوکسی، اطلاعاتی نا مربوط است. اغلب رنگ های اپوکسی کف، مقاومت فشاری بسیار بالاتری از ۵۰۰۰ psi دارند. بتن با psi 5000 ، تقریبا سخت ترین کف بتنی است که در ۹۰ درصد مواقع دیده می شود. درنتیجه میبینیم که اغلب این اپوکسی ها مقاومت بالاتری در برابر خرد شدن از بتن های موجود در بازار دارند. امتیاز مربوط به مقاومت کششی نیز عددی بی معناست مگر آنکه بخواهید یک تانک آبرامز M1 را روی کف حرکت دهید! در واقع هیچگاه وزنی را بر روی کف خود قرار نمیدهید که باعث متلاشی شدن دال شما شود. این ماجرا برای مقاومت تنشی هم صدق می کند، شما هیچ وقت چیزی رو کف نمیگذارید که منجر به رسیدن به نقطه شکست شود. عوامل کلیدی برای اپوکسی ها عمر مفید آن ها، ضخامت، نوع اپوکسی و سختی روکش نهایی بوده که به دلیل رفت و آمد در معرض سایش و پارگی قرار میگیرد.

یک معیار بی معنی دیگر هزینه در میل است! این مورد بی معنی است زیرا میگوید که هر چه قدر بیشتر اپوکسی خریداری کنید، اپوکسی/خرید بهتری است. درصورتیکه اپوکسی بد، بد بوده و مهم نیست میزان آن چه قدر باشد. به هزینه در حسب مترمربع اکتفا کنید و دقت کنید که اپوکسی شما چه قدر عمر میکند؟ منظور از عمر کردن نیز آن است که تا چه مدت این اپوکسی نو و سالم به نظر میرسد و نه اینکه تا چه مدت به کف شما میچسبد. حواستان به اعداد بی معنی و گارانتی ها پرت نشود. گارانتی مادام العمر اهمیتی نخواهد داشت، اگر کف شما در عرض یکسال زشت و کارکرده به نظر رسد. همچنین گارانتی های مادام العمر، ساییدگی را پوشش نمی دهد. ساییدگی بر روی لایه نامرغوب به سرعت آن را تیره می کند و درنهایت همه این موارد به این معناست که کفپوش شما کثیف، قدیمی، زرد شده و پاره به نظر میرسد که قرار است تا مدت زمان طولانی به کف شما بچسبد.

 کفپوش اپوکسی صنعتی